I ndodhur në breg të detit të Beldibit, Amara Premier Palace Hotel ofron një plazh privat, pishina të brendshme dhe të jashtme dhe rrëshqitëse uji. Objektet spa përfshijnë një sauna, banjë turke, masazhe dhe trajtime të ndryshme.

Të dekoruara në mënyrë moderne, dhomat e Hotel Amara Premier Palace përfshijnë një TV me ekran të sheshtë, minibar, një ibrik elektrik dhe Wi-Fi pa pagesë. Dhomat të gjitha ofrojnë një ballkon dhe pamje nga deti, mali ose kopshti. Ofrohet shërbim në dhomë 24 orë.

Restoranti kryesor shërben mëngjesin, drekën dhe darkën në stilin e bufesë së hapur. Ka 3 restorante à la carte që ofrojnë pjata të Lindjes së Largët, kuzhinë italiane dhe ushqim deti (rezervimi me pagesë shtesë).

Aeroporti i Antalias është 40 km larg.

Çiftet e pëlqejnë këtë resort - ata e vlerësojnë atë 9.0 për udhëtimet për dy persona.

Lehtësirat e hotelit

RESTORANTE DHE BARE

 • Amara restoranti kryesor
 • Kyokuto restorant (pagesë shtesë)
 • Tartufo restorant (pagesë shtesë)
 • Barracuda restorant (pagesë shtesë)
 • Pastiçeri Semifredo (pagesë shtesë)
 • Bari i lobit
 • Beach bar
 • Shooter pool bar
 • Irish pub
 • Premier night club
PLAZHE DHE PISHINA
 • Pishina kryesore
 • Pishinë në ambjent të jashtëm
 • Aquapark për të rritur
 • Aquapark për fëmijë
 • Pishinë në ambjent të brendshëm
 • Pishinë Spa e relaksuese
 • Pishinë Spa vip
 • Plazh me rërë e guralecë 630m i gjatë
 • Kabina zhveshjeje dhe dushe

MIRËQENIE

 • Hamam privat (pagesë shtesë)
 • Sauna
 • Jacuzzi (pagesë shtesë)
 • Pishinë në ambjente të jashtme
 • Dhomë relaksi
 • Dhomë veshje
 • Sauna Vip (pagesë shtesë)

Lehtësirat e hotelit

KLUBI I FËMIJËVE

 • Miniklub
 • Kënd lojrash në ambjente të jashtme

ZBAVITJE

 • Aktivitete zbavitëse ditore
 • Mbremje argëtuese
 • Muzike live
 • Festa speciale
 • Nata speciale gala Amala`ya

More posts in this category

Meridia Resort

Meridia Resort

Kempinski the Dome

Kempinski the Dome

Ela Excellence

Ela Excellence

Cullinan

Cullinan

Pirate`s Beach

Pirate`s Beach

Bosphorus Sorgun

Bosphorus Sorgun

Maxx Royal Golf Resort

Maxx Royal Golf Resort

Aydinbey Queen`s Palace

Aydinbey Queen`s Palace

Akka Alinda

Akka Alinda

Aventura Park

Aventura Park

Titanic Deluxe

Titanic Deluxe

Aydinbey Famous

Aydinbey Famous