Ky resort me 5 yje i vendosur në Belek ofron një zgjedhje të sporteve ujore së bashku me pishina të brendshme dhe të jashtme. I vendosur përgjatë Detit Mesdhe me një plazh 500m, Selectum Family Resort Belek ofron gjithashtu mësime golfi dhe një qendër spa. Wi-Fi falas është në dispozicion në vende publike.

Me pamje nga kopshtet e harlisura, Selectum Family Resort Belek ofron dhoma me ajër të kondicionuar dhe bungalot, secila me një ballkon privat. Të gjithë kanë minibar dhe TV satelitor. Selectum Family Resort Belek ka zonën e vet të vozitjes dhe vendosjes së golfit. Ai përmban 4 fusha tenisi, ndërsa aktivitetet e plazhit përfshijnë surfing dhe parasailing në Detin Mesdhe.

Mysafirët mund të notojnë në një pishinë gjysmë olimpike ose të argëtohen në water slides. Qendra Wellness e Selectum Family Resort Belek ka një banjë turke, dhomë me avull dhe masazhe. Ofrohen edhe klasa joga.

Resorti ka 3 restorante à la carte duke përfshirë një restorant peshku, kuzhinë turke dhe aziatike. Pijet shërbehen në secilin nga 8 baret dhe ka një bar vitaminash që shërben infuzione bimore në zonën e relaksimit.

Lehtësirat e hotelit

RESTORANTE DHE BARE

 • Italian A la Carte restorant
 • Mediterranean Restaurant
 • Beach Snack A la Carte
 • Fish A la Carte restorant
 • Asia A la Carte restorant
 • 7/24 Restorant dhe bar (zona e pishinës dhe afër lumit)
 • Restorant për fëmijë (Selecto Mini - Club)
 • Pastiçeri
 • Bare të ndryshme dhe Disko
 • Kafe turke

MIRËQENIE DHE SPA

 • mazazh dhe trajtim (me pagesë)
 • trajtimet e bukurisë (pagesë shtesë)
 • shërbime spa (pa dhe me pagesë)

Lehtësirat e hotelit

ANIMACION DHE ARGËTIM

 • Argëtime ditore
 • Festa dhe Shfaqje
 • Sportet në Resort
 • Mësime tenisi (pagesë shtesë)
 • Sporte ekstreme 

KLUBI I FËMIJËVE

 • Mini Club
 • Mini Disco
 • Karroce për fëmijë (me pagesë ekstra)

More posts in this category

Aydinbey Kings Palace

Aydinbey Kings Palace

Selectum Luxury

Selectum Luxury

Cullinan

Cullinan

Bosphorus Sorgun

Bosphorus Sorgun

Aventura Park

Aventura Park

Meridia Resort

Meridia Resort

Akka Alinda

Akka Alinda

Maxx Royal Golf Resort

Maxx Royal Golf Resort

Selectum for Two

Selectum for Two

Sueno Deluxe

Sueno Deluxe

Akka Antedon

Akka Antedon

Sirene

Sirene