I vendosur në pjesën e përparme të plazhit të Belekut, i vlerësuar me disa çmime, Kempinski Hotel The Dome përmban dizajn të stilit selxhuk me dekorime të përpunuara. Hoteli ofron pishina të brendshme dhe të jashtme, një plazh privat me rërë, me një skelë dhe një qendër luksoze spa. Hoteli ka dy fusha golfi.

Dhomat dhe suitat e bollshme në Kempinski Hotel janë të pajisura me WiFi ose LAN falas dhe një TV me ekran të sheshtë. Secili ka një banjo mermeri me vaskë dhe dush. Dome Spa ndodhet në një sipërfaqe prej 3600 metrash katrorë. Dome Spa ofron një shumëllojshmëri trajtimesh, masazhesh dhe shërbimesh për relaksim përfundimtar. Opsionet e ngrënies variojnë nga specialitetet turke deri te kuzhina ndërkombëtare. Restorantet dhe baret kanë tarraca me pamje mahnitëse mbi Detin Mesdhe dhe malet Demi.

Kempinski Hotel The Dome ndodhet 25 km larg Aeroportit Ndërkombëtar të Antalias. Parkimi privat në vend është në dispozicion pa pagesë.

Lehtësirat e hotelit

RESTORANTE DHE BARE

 • Trader's Spice
 • Palm Pavilion Bar & Grill
 • Lale Restaurant
 • Cilantro Restaurant
 • Putters Bar
 • Piano Bar
 • The Dome Cafe
 • Kempinski Patisserie

MIRËQENIE DHE SPA

 • Shërbime spa
 • Terapi Thelasso
 • Firness Center

Lehtësirat e hotelit

ARGËTIM DHE AKTIVITETE

 • Diving (pagesë shtesë)
 • Parasailing (pagesë shtesë)
 • Tandem (pagesë shtesë)
 • Jet ski (pagesë shtesë)
 • Water ski (pagesë shtesë)
 • Surf courses (pagesë shtesë)
 • Catamaran (pagesë shtesë)
 • Banana tour (pagesë shtesë)
 • Ringo tour (pagesë shtesë)

KIDS CLUB

 • Vizatime të fytyrës, bluzeve dhe ngjyrosje.
 • Gjimnastikë në mëngjes
 • Mësime gatimi për fëmijë
 • Klasa e profesioneve
 • Ndërtime kështjelle rëre.
 • Lojëra tavoline, pishinë dhe kopësht
 • Zbulim i hotelit
 • Foutboll, basketboll, Playstation/Nintendo.

More posts in this category

Selectum Luxury

Selectum Luxury

Aria Resort

Aria Resort

Aydinbey Kings Palace

Aydinbey Kings Palace

Nova Park

Nova Park

Sirene

Sirene

Akka Alinda

Akka Alinda

Aydinbey Famous

Aydinbey Famous

Side Kum

Side Kum

Aventura Park

Aventura Park

Q Premium Resort

Q Premium Resort

Ela Excellence

Ela Excellence

Akka Antedon

Akka Antedon