Ky hotel buzë detit ofron një plazh privat dhe dhoma me ajër të kondicionuar me Wi-Fi falas. Prona përfshin 2 pishina të jashtme, 2 rrëshqitëse uji dhe një qendër SPA me një sauna dhe një banjë turke. Dhomat e Hotel Q Premium Resort janë të dekoruara me shije dhe mobilje elegante. Ato përfshijnë një minibar, kasafortë dhe një TV LCD me kanale satelitore. Të gjitha dhomat kanë një ballkon. Restoranti kryesor, Vogue, ofron mundësi ngrënieje brenda dhe jashtë. Ju mund të shijoni ushqim italian në restorantin Quinta, kuzhinë otomane në restorantin Topkapi, ushqime meksikane dhe ushqim deti në restorantin Sunset. Në vend ka edhe 4 bare, një Pub irlandez dhe një pastiçeri. Q Premium Resort ka një qendër fitnesi të pajisur mirë. Ju mund të relaksoheni me masazhe pas një stërvitje. Qendra e qytetit të Alanya është 35 km nga hoteli. Aeroporti i Antalias është 90 km larg.

Lehtësirat e hotelit

RESTORANT DHE BARE
 • Restorant Quinta a`la carte (pagesë extra)
 • Restorant Sunset a`la carte (pagesë extra)
 • Topkapi Restorant a`la carte (pagesë extra)
 • Bar në pishinë
 • Bar në lob
 • Disco bar
 • Irish pub
 • Snack-bar në plazh
 • Pastiçeri
 • Vogue – restoranti kryesor

PISHINA

 • Dy pishina në ambjent të jashtëm
 • Pishinë në ambjent të brendshëm
 • Pishinë për fëmijë në ambjent të jashtëm
 • Pishinë për fëmijë në ambjent të brendshëm
 • Pishinë me rrëshkitëse

AKTIVITETE

 • Sporte ujore (pagesë extra)
 • Ping-Pong
 • Bilardo (pagesë extra)
 • Aquapark

Lehtësirat e hotelit

QENDRA SPA

 • Banjë turke
 • Qendër fitness
 • Sauna
 • Qendër SPA (pagesë extra)

MINICLUB

 • Aktivitete për fëmijë
 • Shesh lojërash për fëmijë

More posts in this category

Amara Premier

Amara Premier

Aydinbey Kings Palace

Aydinbey Kings Palace

Aventura Park

Aventura Park

Sirene

Sirene

Side Kum

Side Kum

Titanic Deluxe

Titanic Deluxe

Kempinski the Dome

Kempinski the Dome

Ela Excellence

Ela Excellence

Maxx Royal Golf Resort

Maxx Royal Golf Resort

Akka Alinda

Akka Alinda

Meridia Resort

Meridia Resort

Akka Antedon

Akka Antedon